Are you a Student or Professional?

Poznaj Annę


Vice President, Dział Operacji

Warszawski Dział Operacji Global Markets

Dołączyła do GS: 2015

Miasto rodzinne: Kalisz, Polska

Wykształcenie: Uniwersytet Fryderyka i Aleksandra w Erlangen i Norymberdze, Niemcy, Business Administration, Banking & Finance

Hobby: Literatura, Tenis, Rodzina

 

"Jako mama małych dzieci, doceniam to, że Goldman Sachs daje mi możliwość pogodzenia pracy zawodowej z potrzebami rozwoju osobistego i mojej rodziny."

 

Moja kariera to podróż po wielu krajach. Urodziłam się w Kaliszu, małym mieście w zachodniej Polsce. Zawsze chciałam studiować za granicą, więc po ukończeniu szkoły średniej ubiegałam się o wizę, aby móc rozpocząć studia w Niemczech. W ich czasie pracowałam w banku w dziale AML/Compliance, gdzie zaczęła się moja przygoda z zapobieganiem praniu brudnych pieniędzy. Po ukończeniu studiów magisterskich rozpoczęłam pracę w jednej z firm księgowych Wielkiej Czwórki we Frankfurcie, gdzie doradzałam i audytowałam największe niemieckie banki w zakresie ich polityki AML/Compliance. Później z powodów osobistych przeniosłam się do Chorwacji, ale pracowałam w Austrii, jako zastępca dyrektora ds. Compliance w jednym z największych banków austriackich. Byłam odpowiedzialna za 11 rynków.

Kiedy dowiedziałam się, że Goldman Sachs otwiera biuro w Polsce, skorzystałam z okazji, by wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim i po raz pierwszy pracować we własnym kraju. Zostałam zatrudniona jak członek małego zespołu, aby od podstaw budować warszawskie biuro firmy. Te ostatnie pięć lat mojej pracy to był bardzo ciekawy czas. Zaczęliśmy od 16 osób w dziale operacyjnym, a teraz biuro zatrudnia ponad 600 osób. I pracuję na 45. piętrze w prestiżowym budynku w centrum Warszawy. 

Dołączając do Goldman Sachs, ważna była dla mnie równowaga między pracą a życiem prywatnym. To była moja pierwsza praca po urlopie macierzyńskim, więc wiedziałam, że będzie to dla mnie wyzwanie. Bankowość inwestycyjna może być czasami postrzegana jako praca "na okrągło". Ale nie tak to działa w tej firmie. Istnieją procedury, które mają na celu zapewnienie ludziom możliwości odpoczynku i naładowania akumulatorów. Masz wokół siebie zespół, więc nie jesteś zostawiony samemu sobie. Jasno i wyraźnie wyraziłam swoje potrzeby moim przełożonym. Aby być efektywną częścią globalnego zespołu i zarządzać regionem EMEA, potrzebuję pewnej elastyczności. Teraz w określonych dniach mogę przychodzić do biura wcześniej, dzięki czemu mogę odbierać dzieci ze szkoły.

Współdziałanie jest siłą napędową w mojej pracy. Ponieważ mój zespół wspiera kilka krajów, muszę być na bieżąco z regionalnymi niuansami prawnymi w takich miejscach jak Niemcy, Włochy, Francja i Anglia. Pracuję również z różnymi zespołami w innych częściach świata m.in. Bengaluru, Salt Lake City, Londynie. Każdego tygodnia mamy telekonferencje, aby dzielić się wiedzą, najlepszymi praktykami, i upewniać się, że działamy w ten sam sposób. Podczas naszych codziennych spotkań z zespołem warszawskim dbamy, aby żadne kluczowe kwestie, takie jak wszelkie pilne zgłoszenia, kwestie związane z ryzykiem, umowy lub transakcje, które mają miejsce dzisiaj, nie zostały zaniedbane.

Jako współprzewodnicząca VP Advisory Council w naszym biurze w Warszawie, pomagam organizować wydarzenia spełniające oczekiwania innych tutejszych liderów i pomagam w kształtowaniu lokalnej strategii biura. Regularnie spotykamy się z naszymi wiceprezesami, aby dzielić się pomysłami, zgłaszać problemy, brać udział w szkoleniach i otrzymywać informacje od lokalnych liderów. Czasami zapraszamy doświadczonych liderów z innych biur do udziału w rozmowach i dyskusjach. 

Każdego roku prowadzę również jedną z firmowych inicjatyw Community TeamWorks. W warszawskim biurze wspieramy wiele projektów społecznych, m.in. noclegi dla bezdomnych, schroniska dla zwierząt oraz placówki, które pomagają dzieciom niepełnosprawnym. W 2019 roku prowadziłam seminarium dla nauczycieli z mniejszych miast w Polsce. Moim celem było pokazanie im, jak to jest pracować w takiej firmie finansowej jak Goldman Sachs. W ten sposób mogą potem zainspirować własnych uczniów, zwłaszcza dziewczęta, do rozważenia kariery w finansach w globalnym, wielokulturowym środowisku.

W wolnym czasie lubię czytać książki (ponieważ nie mieszkałam w Polsce przez 13 lat nadrabiam zaległości w polskich powieściach kryminalnych), grać w tenisa i spędzać czas z rodziną. Ostatnio piekliśmy i dekorowaliśmy babeczki na święta. Moje dzieci to uwielbiają. Nie umiem zbyt dobrze piec ani gotować, ale uwielbiam niektóre dania kuchni europejskich, zwłaszcza włoskiej, chorwackiej i oczywiście polskiej.

Text Size