Are you a Student or Professional?

Poznaj Joanę


Associate,

Warszawski Dział Operacji Skarbowych

Dołączyła do GS: Na stałe w 2017

Miasto rodzinne: Tirana, Albania

Wykształcenie: Uniwersytet Warszawski (MA), Uniwersytet Europejski w Tiranie (BA)
Finanse

Hobby: Podróże, Literatura, Gotowanie

 

"Członkowie mojego zespołu pracują w oddziałach na całym świecie, tak abyśmy dotrzymywali kroku działającej całą dobę bankowości inwestycyjnej."

 

Po raz pierwszy usłyszałam o Goldman Sachs na studiach. Studiowałam finanse w Tiranie, w Albanii, a nazwa firmy często pojawiała się na naszych zajęciach jako świetny przykład wiodącego banku inwestycyjnego. Na ostatnim roku studiów uzyskałam stypendium na studia magisterskie w Warszawie. Kiedy usłyszałam, że Goldman Sachs prowadzi targi pracy na pobliskiej uczelni, skorzystałam z okazji, aby spotkać się z rekruterami z firmy i przekazać im swoje CV.

Jako członek zespołu Działu Operacji Skarbowych zajmuję się finansowaniem i przygotowywaniem prognoz. Na przykład staramy się zoptymalizować finansowanie działalności firmy i znaleźć jak najlepsze rozwiązania. Ponieważ te środki są wykorzystywane w całym Goldman Sachs, pracuję z ludźmi z całego świata: Bengaluru, Londynu, Nowego Jorku i Tokio. Każdego dnia działamy razem, dzielimy się informacjami, tak by dotrzymać kroku działającej całą dobę bankowości inwestycyjnej.

Jedną z najważniejszych rzeczy, których nauczyłam się o Goldman Sachs jest to, że należy znać ludzi w każdym dziale i utrzymywać z nimi dobre relacje. W ten sposób można dotrzeć do właściwej osoby, kiedy czegoś potrzebujesz. Korzystam z tych relacji codziennie, by działać bardziej efektywnie.

Lokalnie jestem zaangażowana w sieć Warsaw Women's Network, gdzie wspieram rekrutację i wydarzenia networkingowe. To świetny sposób na poznanie nowych osób i przekazanie kobietom/studentom spoza firmy, jak pracuje się w Goldman Sachs Pomagam też organizować zajęcia dla studentów przybliżające to jak funkcjonuje bank. Niedawno wzięłam udział w panelu ”Dzień w życiu analityka w Goldman Sachs”. Studenci na widowni byli bardzo zainteresowani tym jak rozpoczęłam swoją karierę, jak dowiedziałam się o firmie i jak doszłam do tego, czym chce się zajmować.

Moje rady dla studentów rozważających karierę w finansach: Poznaj różne aspekty finansów i określ, które z nich interesują cię najbardziej. W bankowości inwestycyjnej istnieją różnego rodzaju obszary, więc na początku wyzwaniem może być ustalenie, na czym chcesz się skupić. - Świetnym pomysłem jest wzięcie udziału w targach pracy, eventach, czy nawet odbycie stażu. Nie przejmujcie się także mitem, że bankowość inwestycyjna to praca 24/7. Tak, mój zespół pracuje przez całą dobę, ale to dlatego, że jego członkowie pracują w biurach na całym świecie. Pracując razem, możemy dzielić się pracą, przekazywać sobie nawzajem obowiązki i zachować równowagę między życiem zawodowym i prywatnym.

Poza pracą, lubię czytać książki, gotować potrawy kuchni śródziemnomorskiej i podróżować. Byłam już w prawie wszystkich krajach europejskich. Lubię obserwować, jak to jest mieszkać w innych miejscach, w tym próbować lokalnej kuchni. Jednym z moich ulubionych miast w Europie jest Brugia w Belgii, która wygląda jak z bajki, pełna uroczych zamków i wybrukowanych uliczek. To także miejsce, w którym jadłam najsmaczniejszego węgorza, jakiego kiedykolwiek próbowałam.

Text Size