Are you a Student or Professional?

Poznaj Magdę


Vice President, Risk Platforms & Data

Warszawski Dział Zarządzania Ryzykiem

Dołączyła do GS: Staż 2013, Pełen etat 2014

Miasto rodzinne: Warszawa, Polska

Wykształcenie: Politechnika Warszawska, Magister Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych

Hobby: Gra na skrzypcach, Taniec jazzowy, Śpiew

 

"Największą wartością w pracy dla Goldman Sachs są ludzie. Staramy się zatrudniać inteligentnych inżynierów, z którymi praca jest przyjemnością."

 

O Goldman Sachs dowiedziałam się podczas rekrutacji na mojej uczelni w Warszawie, w mieście, w którym się urodziłam i wychowałam. Mimo że specjalizuję się w informatyce, uważam że finanse są ciekawym obszarem, w którym mogę wykorzystać moje umiejętności. Udało mi się także odbyć staż w zakresie technologii ryzyka kredytowego w londyńskim biurze firmy.

Praca w globalnej firmie dała mi możliwość pracy w różnych krajach. Po odbyciu stażu firma dała mi wybór: mogłam zostać w Londynie, albo wrócić do Polski i pomóc w rozwoju nowego biura w Warszawie. Po roku zdecydowałam się dołączyć do warszawskiego biura jako pełnoetatowy analityk. Przez ostatnie pięć lat uczestniczyłam w rozwoju tego biura co było wspaniałym doświadczeniem. Kiedy zaczynałam, pracowało w nim około dwudziestu osób. Teraz zajmujemy pięć najwyższych pięter w imponującym budynku Warsaw Spire w centrum miasta.

Technologia odgrywa ogromną rolę w zarządzaniu ryzykiem. Jako członek zespołu ds. inżynierii ryzyka, buduję ujednoliconą aplikację, która ma pomóc ludziom w zarządzaniu ryzykiem w całej firmie. Portal, nad którym pracuję, pozwala ludziom budować własne panele umożliwiające obserwowanie i porównywanie dużych zbiorów danych z wielu miejsc. Aby to osiągnąć, pracuję przy użyciu uznanych technologii front-end, takich jak React, TypeScript i Jest. Natomiast wdrażając back-end używam Spring Boot, Docker i Kubernetes.

Aby odnieść sukces w tym, co robię, potrzebne są wysokie umiejętności techniczne i interpersonalne. Staramy się zatrudniać inteligentnych inżynierów, z którymi praca jest przyjemnością. Musisz lubić rozmawiać z ludźmi, aby zrozumieć ich problemy i pracować jako zespół nad ich rozwiązaniem Jeśli jesteś studentem informatyki, Goldman Sachs to świetne miejsce, aby wykorzystać teorie, których uczysz się na swoich zajęciach i wprowadzić je w życie w realnym świecie.

Jestem liderką sieci Warsaw Women’s Network w Warszawie. Naszym celem jest rekrutacja, utrzymanie zatrudnienia i rozwój uzdolnionych kobiet w Goldman Sachs. Współpracujemy również z lokalną fundacją, która zachęca kobiety w całej Polsce do rozwoju w naukach ścisłych. W ramach tego uczestniczymy w programie mentorskim, prowadzimy sesje umiejętności technicznych i miękkich, ale także jeździmy do małych miejscowości w całym kraju i uczymy dzieci, jak kodować. Pomagałam także przy organizacji Women in Tech Summit, tutaj w Warszawie, największej konferencji technicznej dla kobiet w Europie. W 2019 roku miała miejsce druga edycja, w której wzięła udział rekordowa liczba 6000 uczestników

W wolnym czasie uczestniczę w wielu przedsięwzięciach artystycznych. Lubię chodzić na koncerty i festiwale muzyczne. Sama również jestem skrzypaczką w zespole rockowym. Zrobiliśmy demo i planujemy nagrać nasz pierwszy album w tym roku. Uprawiam również taniec jazzowy i biorę lekcje śpiewu.

Text Size